Zvedni Zadek je živý organismus, který se velmi rychle vyvíjí. Naším snem i cílem je aktivní česká společnost, která samostudiem, poctivou argumentací a vlastními činy změní své okolí k lepšímu.

začátky spolku Zvedni Zadek

Jedno z prvních promítání v hospodě Zuby Nehty. Podzim 2014 a na shlédnutí dokumentu Piráti ze Salé se nám povedlo dotáhnout jednoho štamgasta, který neměl nic lepšího na práci. Hlavně vydržet…

Zvedni Zadek promítání v prostorách RockCafé

Rok 2015 byl pro Zvedni Zadek přelomový. Téměř plné Rock Café, noví zapálení členové, poctivá týmová práce a kamarádství k nezaplacení! Zlepšujeme se a jde nám to!

Zvedni Zadek Zone na festivalu Povaleč

Každý rok ujdeme velký kus cesty ke kvalitnější zábavě. Na letošním ročníku festivalu Povaleč měl už spolek Zvedni Zadek vlastní Zone. Zahájili jsme spolupráci s Strahov Open Air, Life Sciences Film Festival, Skautským institutem, (A)void Gallery a mnoho dalšími. Těšíme se co přinesou další roky! Budťe u toho s námi!

TRANSPARENTNÍ ÚČET 2301030587 / 2010 ZA JAKOUKOLIV POMOC DĚKUJEME! 

Kdo jsme

Cílem spolku Zvedni Zadek je přinášet ti otevřenost, směrovat tě cestou kritického přemýšlení, ukázat ti hodnotu samostatného vyhledání informací. Chceme ti pomoci roztáhnout křídla, abys mohl beze strachu cestovat po světě, získávat cenné zkušeností a komunikovat v neznámém prostředí. Chceme zvednout tvůj zadek!

Proto zdarma   cestopisné přednášky, filmové projekce včetně debat s erudovanými hosty, soutěže a workshopy. Spolupracujeme i s dalšími zajímavými spolky a sdruženími. Rozšiřujeme obzory a boříme mýty!

Dílčí kroky k proměně společnosti

Zvedejte zadky: Když zapustíš tělo do pohovky a necháš se hibernovat televizí, staneš se neškodným ideálním voličem, konzumentem propagandy. Jdi ven, potkávej lidi, něco podnikej.

Učte se od přátel v cizině: Udržuj přátelské vazby s lidmi za hranicemi. Základní znalost libovolného cizího jazyka je samozřejmě nezbytná, ale ta dřina se ho naučit se ti 100x vrátí. Při hledání řešení našich potíží se můžeme inspirovat, případně neopakovat chyby. Žádná země nenajde řešení sama. Existují jen rozhodnutí jednoduchá a potom ta správná.

Neopakujte klišé: Vyvaruj se frází, které slyšíte okolo sebe. Mluv vlastními slovy, i když třeba jen tlumočíš to, co mají všichni na jazyku. Netahej do postele mobil, čti!

Buďte zvídaví: Nikdo ti nemůže vnuknout svou pravdu, pokud si informace ověříš z více různých zdrojů. Snaž se sám přijít věcem na kloub. Čti dlouhé články a nedělej si to snadnější. Raději podpoř investigativní novináře tím, že si předplatíš tištěná média. Mysli na to, že to, co vidíš on-line, je mnohdy jen propaganda.

Vystupte z řady: Někdo, a jsi to zase jen TY, to musí udělat. Je snadné se nechat svézt. Říkat nebo dělat věci jinak vyžaduje odvahu. Ale bez tohoto nepohodlí není svoboda. Jdi příkladem sám sobě a vydrž, ostatní se nechají inspirovat.

Pomáhejte: Vyber si charitu a pravidelně přispívej, klidně málo, ale vystup a udělej to pro ně, pro sebe. Je jedno, jestli investuješ sílu, finance, nebo myšlenky. Bude to tvoje volba, jak podpořit občanskou společnost, respektive někoho, kdo koná dobro.

Naše akce podporující naše myšlenky

Proč Cestopis? Nejsme neohrožení cestovatelé prezentující dechberoucí zážitky. Chceme všem našim divákům ukázat, že se není čeho bát a že právě oni mohou být dalšími cestovateli, kteří budou nadšeně vyprávět své zážitky a zkušenosti z cest! Domácí poklidná atmosféra a prostor pro nejbizardnější dotazy to najdeme jedině u nás!

Proč PubQuiz? Spojit příjemné s užitečným. Proč se nad oblíbeným drinkem nedozvědět něco nového? Chceme lidem rozšířit obzory a ukázat, že přemýšlení může být zábavné.

Proč Workshop? Snažíme se o postupné mizení tendencí přenechávání zodpovědnosti někomu jinému. Snažíme se o větší samostatnost v nejrůznějších oblastech života. Pořádáním workshopů lze ukázat, že věci jdou dělat jinak, než jsme zvyklí. Není to těžké a zvládne to každý. Udržitelnou, nenásilnou cestou se můžeme zbavit zažitých stereotypů a sami vytvářet užitečné výrobky a hodnoty.

Proč promítání filmů? Uvědomujeme si určité nedostatky, které v našich končinách máme. ‎Chceme, aby se lidé naučili vyhledávat informace a zpracovat si je. A zejména aby se nebáli vyjádřit svůj názor, dokázali být kritičtí a dokázali o problémech diskutovat.

Proč ZZaTANČI si? Skutečná smysluplná aktivita, jiná temperamentní kultura. Překonejte sami sebe a odhoďte stud a strach z tance. Podstatná je radost z pohybu, poznání nových přátel. 

Proč BEER JÓGA? Spojení typického českého prožitku s jógou vám nenásilnou formou pomůže rozvolnit napětí v těle i mysli. Vyzkoušíme různé pozice na rozvoj síly, flexibility a rovnováhy. Pivní jóga je kolektivní záležitost a tak v ní nechybí kontakt se sousedem a občasné přiťuknutí. 

Závěrem

Jsme především nadšení amatéři snažící se svým akcím dát něco navíc. Každá činnost má svůj význam a jasný dlouhodobý cíl. Členové spolku pracují bez nároku na stabilní honorář a sami finančně spolek podporují. Chceme měnit českou společnost k lepšímu – informacemi, pobídkami k cestování, alternativní hudbou, poradenskou činností zdarma, kampaněmi na vyšší aktivitu lidí nebo jen netradičními kulturními zážitky. Podpořte nás a podpoříte sami sebe!

 

Tak zvedněte zadky a přijďte si užít zajímavý večer. Je z čeho vybírat!

Náš tým

Příznivci spolku

  • Matěj Opatrný
  • Dušan Makrlík
  • Lenka Kůsová
  • Eva Dragounová
  • Alena Nevečeřalová
  • Jiří Melichar
  • Petr Fišer
  • Mirek Navrátil